Wideokonferencje są naszą specjalizacją - kompleksowe wideokonferencje dla firm i organizacji

INFOSFERA Sp. z o. o. od 2000 roku dostarcza kompleksowe rozwiązania do realizacji interaktywnej komunikacji multimedialnej - wideokonferencji. Nasza oferta obejmuje dostawę oprogramowania, urządzeń i systemów do realizacji wideokonferencji, audiokonferencji i konferencji danych. Jako jedyni w Polsce zajmujemy się wyłącznie zdalną komunikacją wideo a wideokonferencja jest podstawowym obszarem specjalizacji naszej firmy. W ciągu 21 lat działalności INFOSFERA Sp. z o.o. zrealizowała poand 900 wdrożeń grupowych systemów wideokonferencyjnych na bazie m.in. wideoterminali i systemów telepresence SONY, Tandberg, Cisco, Avaya, Poly, Ceelab oraz ponad 50 wdrożeń wielopunktowych systemów wideokonferencyjnych na bazie infrastruktury do wideokonferencji (serwery MCU, serwery NAT Traversall, gatewaye, oprogramowanie zarządzające, rozwiązania dla protokołów H.323/SIP, rozwiązania dla sieci IP/PSTN/ISDN) takich firma jak: Ezenia, Codian, Tandberg, Cisco, Avaya ( Avaya ). Dzięki naszemu doświadczeniu i kompetencjom, w efekcie skutecznych wdrożeniom wideokonferencji oraz przy zapewnieniu profesjonalnego wsparcia, nasi klienci wykorzystują wideokonferencje jako niezawodne narzędzie komunikacji, współpracy, szkoleń, zarówno wewnątrz swoich organizacji oraz firm jak i w relacjach ze światem zewnętrznym. Jesteśmy dumni z faktu że dla naszych klientów wideokonferencja stała się codziennością, poprawiajacą efektywność oraz komfort ich pracy i życia. 

Reprezentujemy wyłącznie tych producentów systemów audio i wideokonferencyjnych, którzy stanowią ścisłą światową czołówkę oraz oferują najlepszą w swojej grupie rozwiązań, unikalną funkcjonalność w zakresie audio i wideokonferencji.

Sprzęt, oprogramowanie, systemy wideokonferencyjne wiodących producentów - optymalna oferta

StarLeaf - twórca chmury wideokonferencyjnej StarLeaf Cloud. StarLeaf Cloud jest komplementarną usługą wideokonferencyjną opartą na unikalnych rozwiązaniach wideokonferencyjnych. Firma StarLeaf (UK) oferuje szeroką gamę terminali  końcowych (grupowych, personalnych i mobilnych), daje jednocześnie klientowi pełną funkcjonalność w zakresie bezpieczeństwa, zarządzania, monitorowania wideokonferencji. StarLeaf pozwala na wzajemne połączenia audio,wideo,prezentacje typowych rozwiązań H.323, SIP, PSTN, Microsoft Lync/Skype for Business, WebRTC. Chmura StarLeaf pozwala także na nagrywanie wideokonferencji i transmisję strumieniową (streaming) wideokonferencji..

Avaya- twórca protokołów i standardów wideokonferencyjnych, producent pełnej gamy rozwiązań do realizacji interaktywnej komunikacji multimedialnej w sieciach IP, ISDN, 3G/UMTS. Systemy wideokonferencyjne Avaya łączą w sobie obsługę formatu Full HD 1080p i najnowszego typu kompresji wideo H.264 SVC, dzięki któremu połączenia wideokonferencyjne realizowane przez sieć Internet są odporne na utratę nawet 20% pakietów w trakcie transmisji, a także nowatorską technologię prognozowania zachowania sieci IP pod kątem transmisji wideo NetSens.

Cisco - na rozwiązania wideokonferencyjne firmy Cisco składają się zarówno produkty własne opracowane przez firmę Cisco jak i rozwiązania rozwijane obecnie przez firmę Cisco m.in. pełna linia produktów firmy Tandberg i Codian stanowiąca obecnie część portfolio TelePresence firmy Cisco. Pakiet TelePresence firmy Cisco umożliwia klientom dostęp do całkowicie zintegrowanej architektury, kompleksowego sieciowego punktu końcowego i rozwiązań z zakresu infrastruktury, opracowanych w celu zapewnienia zgodności z wieloma dostawcami, jak też do bogatego zestawu funkcji, definiowalnych aplikacji i elastycznych modeli wdrażania.

ClearOne Communications - dostawca systemów audiokonferencyjnych, dysponujących najlepszymi na świecie układami kasowania echa akustycznego w ramach opatentowanej technologii Distributed Echo Cancellation;

Ceelab (OEM Sony Business Solutions) - dostawca wideoterminali o największej na rynku mocy obliczeniowej, oferujących najlepszy dostępny obecnie przekaz obrazu w zdalnych konferencjach.

Wyróżnienia i nagrody - profesjonalne wideokonferencje

Będąc jedynym bezpośrednim partnerem firmy SONY Business Solutions Europe w Polsce, autoryzowanym w zakresie sprzedaży i serwisu systemów wideokonferencyjnych. INFOSFERA Sp. z o. o. jako jedyna firma w Polsce posiada tytuł Sony Videoconferencing Specialist. W roku 2005 SONY Professional Solutions Europe uhonorowała naszą firmę nagrodą "Best Vidoconferencing Application Award".

Nasza wieloletnia współpraca z firmą SONY zaowocowała wspólnymi projektami i publikacjami. Jej najlepszym wyrazem był doroczny Sony RoadShow. Otwarta formuła tej imprezy umożliwiała firmom oraz indywidualnym uczestnikom naoczne zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami SONYw dziedzinie produktów profesjonalnych, w tym systemów do wideokonferencji.

Wieloletnie doświadczenie - optymalne i efektywne wideokonferencje

Posiadamy wieloletnie doświadczenie z wdrożeń wideokonferencyjnych o różnej skali (ok 600+ wdrożeń sprzętowych systemów do wideokonferencji) , w tym wielopunktowych systemów z wykorzystaniem centralnych, zewnętrznych serwerów wideokonferencyjnych i audiokonferencyjnych. Dla proponowanych przez nas rozwiązań oferujemy pełne wsparcie projektowe, wdrożeniowe i serwisowe. Wdrożenie każdorazowo poprzedzane jest demonstracją rozwiązania w infrastrukturze klienta, ukierunkowaną na weryfikację i analizę potrzeb. Dostarczony sprzęt standardowo objęty jest zaawansowanym wsparciem posprzedażnym na które składają sie m.in. uaktualnienia oprogramowania, szybka reakcja serwisowa i wymiana elementów na zastępcze w przypadku awarii.

Serwis i wsparcie - niezawodne wideokonferencje

Prowadzimy autoryzowany serwis systemów wideokonferencyjnych i audiokonferencyjnych firm: Avaya, Cisco, Ceelab, SONY, ClearOne, TANDBERG, Codian i Ezenia  na terenie Polski. Bliska współpraca techniczna z firmą SONY pozwoliła między innymi na wyposażenie wideoterminali SONY - jako pierwszych na polskim rynku - w polskie menu użytkownika oraz dostosowaniem ich oprogramowania do warunków polskiej sieci ISDN.

Kontakt w sparwie wideokonferencji

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

INFOSFERA Sp. z o. o.
ul. Kobierzycka 18a
Wrocław 52-315
Polska

Telefon: +48 71 7717000

Fax: +48 71 7717007
Wideo IP: aby uzyskać adres IP zadzwoń tel. 71 7717000
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze kompetencje i autoryzacje w zakresie wideokonferencji:

 

paszc

Nasze wybrane wdrożenia systemów do wideokonferencji m.in.: